Aşkabat Uçak Bileti
Anasayfa Aşkabat Uçak Bileti

Aşkabat Uçak Bileti

AŞKABAT GEZİ REHBERİ

Aşkabat Uçak Bileti

En ucuz Aşkabat uçak bileti satın almak ve Aşkabat uçak bileti rezervasyonu yapmak artık çok kolay. www.turkmenistanhavayolu.com web sitemizde yer alan uçak bileti arama motorunda Aşkabat Uçak Bileti yazarak iki adım da Aşkabat uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz. Gün ve ay içinde Aşkabat  en uygun uçak biletlerini bulabilir ve kolaylık Aşkabat uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Aşkabat en uygun uçak biletleri hangi saat ve günler de olduğunu öğrenmek için sefer listesinde ileri ve geri seçenekleri ile detaylı Aşkabat uçak bileti araması yapabilirsiniz.  En uygun Aşkabat uçak seferleri ve en ucuz Aşkabat Havaalanı biletleri ekranınızda listelenir. Pratik ve hızlı bir şekilde Aşkabat bilet satın alma işlemine geçebilirsiniz. 

Aşkabat Uçak Bileti seçeneklerini listeleyip yolcu sayısını belirledikten sonra Aşkabat uçak biletinizi kredi kartı yada para kartı ile 3D güvenli alışveriş yöntemi ile satın alabilirsiniz. Kredi kartı ile alışverişlerde peşin fiyatına taksit seçenekleri sunulmaktadır. Yolcularımızın güvenliği açısından web sitemizden 3D’siz alışveriş yapılmamaktadır. Aşkabat uçak bileti satın aldıktan sonra mail adresinize Aşkabat uçak bileti detayları iletilecektir. Ayrıca cep telefonunuza da sms olarak Aşkabat uçuş detayları gönderilecektir. 

Aşkabat uçak biletini telefonla satın almak isteyen yolcularımız 7 gün 24 saat 444 34 97 yada 0 212 603 53 00 nolu ücretsiz çağrı merkezi telefonunu arayarak işlemlerini yaptırabilirler.

Aşıklar Şehri Aşkabat

Türkmenistan’ın başkenti olma özelliğine sahip Aşkabat ülkenin güneyinde ve İran sınırından 26 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Çöl ortasına kurulmuş bir vaha kentidir. Şehrin diğer adı Aşkın Şehri olarak adlandırılmaktadır. Liman ve uluslararası havalimanına sahiptir ayrıca önemli bir endüstri merkezidir. Makina, Elektronik, Teksti ve Gıda endüstrilerinin yoğunluk gösterdiği bir şehirdir. Beyaz Şehir olarak da bilinen Aşkabat binalarının mermer kaplamaları olması nedeniyle bu ismi almıştır. Mimari olarak çok fazla yatırımın yapıldığı şehirde çeşitli mimarileri ve heykelleri görmek mümkündür.

Aşkabat’a Nasıl Gidilir?

İstanbul üzerinden Aşkabat’a direkt uçuş bulunmamaktadır. Uçuş süresi yaklaşık olarak 3 saat 35 dakikadır.

Aşkabat’a en ucuz uçak bileti satın alma işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebileceğiniz www.turkmenistanhavayolu.com adresi size Aşkabat kenti için en uygun uçak bileti fiyatlarını sunmaktadır. 3D güvenlik yöntemiyle güvenle satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz de 444 34 97 nolu çağrı merkezimizi arayarak Aşkabat uçuş tarihleri ve seferlerini öğrenerek bilet alma işleminizi yapabilirsiniz.

Aşkabat’a Ne Zaman Gidilir?

Çöl ortasında bir vahada kurulan Aşkabat şehrinin sert ve elverişsiz iklim koşulları vardır. Hava sıcaklıkları arasındaki değişim çok yüksektir. Kışları çok soğuk ilen yazları hava sıcaklıkları bunaltıcı derecede sıcaktır. Bu sebepten ötürü  Aşkabat  ziyaret için en uygun zaman Nisan, Mayıs, Eylül ve Ekim aylarıdır.

Aşkabat Gezilecek Yerler

Kentte çok sayıda anıt bulunmaktadır. Anıtların fazla bulunmasının nedeni Türkmenistan’ın bağımsızlığını kazandıktan sonraki özgürlük hissini gelecek nesillere aktarma isteğidir. En önemli anıtlarından biri olan Tarafsızlık Kulesi anıtı Türkmenbaş Saparmurat Niyazov’un altın kaplı heykeli, 1948 Aşkabar Depremzade Anıtı,  10 Ahlateke Atı Heykeli önemli heykellerindendir. Tarih ve Etnografya Ulusal Müzesi ille Milli Halı Müzesi, Türkmen kültürünün sergilendiği iki yapıdır.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Altın Asır Milli Parkı, Cumhuriyet Meydanı da görülmesi gereken yerlerdendir. Kıpçak Camisi Orta Asya’nın en büyük camisi olarak bilinir 2004 yılında ibatede açılmıştır. Tamamı mermerden inşa edilen cami 18 bin metre kare alana sahip. Duvarları 55, dört minaresi 80 metreye yükseliyor. Yanındaki eski Türkmen lideri Niyazov’un kabristanı bulunuyor. Mozole biçimindeki bu türbede Niyazov ailesinin tamamı yatmaktadır. Şehrin 8 kilometre kuzeyinde yer alan Aşkabat’taki çöl pazarı(Tolkuchka Bazaar) ise mutlaka gidilmesi gereken yerler arasında yer almaktadır.

Aşkabat’ta Neler Yapılır?

Aşkabat’ta ulaşım çok rahat ve ucuzdur. Bu nedenle istediğiniz her bölgeye kolayca ve uygun fiyatlar ile gidebilirsiniz. 1948 yılında gerçekleşen deprem Aşkabat’ın tamamının yıkılmasına neden olmuştur. Bu sebeple diğer Orta Asya şehirlerindeki gibi bir eski kent bulunmuyor. Şehir büyük depremden sonra daha sağlam yapılar ile inşa edilmiştir. Şehirde 35 bin kişilik iki stadyum bulunur. Dokuz tiyatro  binası da bulunmaktadır. 

Merhum Devlet Başkanı Saparmurat Türkmenbaşı vatandaşlarına bembeyaz bir kent inşa etme sözü vermiş ve bunu da Türkiye ve İtalya gibi ülkelerden ithal edilen bembeyaz damarsız mermerleri tüm binalarında kullanarak gerçekleştirmiş.  Gündüz vakti yapılan şehir gezilerinde bu yapılar sizi büyüleyecektir. Doğalgaz zengini olan Türkmenistan’da hava kirliliği yoktur. Kullandıkları doğalgazdaki kükürt miktarı sıfıra yakındır. Dünyadaki en temiz enerji kaynaklarından biridir. Dolayısıyla mermerler Aşkabat güneşinde parlamaktadır.

Kamuya açık alanlarda sigara içmenin dahi yasak olduğu kentte parkları çevre yapıları da oldukça düzenlidir.

Aşkabat Gece Hayatı

Aşkabat kentinde gece hayatı gelişmemiştir. Lakin bir çok bar ve restoran bulabilirsiniz. Bunun yanında ise Rus ve Avrupa opera, tiyatro ve bale gösterilerini izleyebilirsiniz.

 

1 Mart 2018 Perşembe 16:18:47

İletişimclose

Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon işlemleri yapmak için 7/24 müşteri temsilcilerinize web sitemizdeki telefonlardan ulaşabilirsiniz.